free simple web templates

Rekolekcje z cyklu Szkoła Słowa Bożego „W wieczerniku Jezusa – Ephphatha, Ewangelia Św. Marka”.

28-30 grudnia 2018

https://rekolekcje.bialystok.pl/szkola-slowa-bozego-w-wieczerniku-jezusa-ephphatha-ewangelia-sw-marka-p-241

    W imieniu biblisty księdza dr Jose Maniparambil zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach z cyklu Szkoła Słowa Bożego „W wieczerniku Jezusa – Ephphatha, Ewangelia Św. Marka”.


    W trakcie spotkań, siedząc z Jezusem w Wieczerniku, wspólnie z Nim będziemy studiować Ewangelię świętego Marka. W programie nauczania o. Jose, uwielbienie prowadzone przez Wspólnotę Kairos, codzienna Eucharystia i Adoracja. Spodziewać się można wielu znaków i cudów oraz głębokiego spotkania z Jezusem w Słowie Bożym. Każdy uczestnik otrzyma przewodnik uczestnika.

    Tematem przewodnim pierwszego weekendu, który odbędzie się w dniach 28-30 grudnia 2018 będzie „GŁOS SŁOWA”

    Ksiądz Jose Antonio Maniparambil mówi:

    „Marek napisał swoją Ewangelię posługując się łukami. Istnieje u niego zawsze ścisły związek pomiędzy tym, co stało się wcześniej a tym, co dzieje się później. Jeśli nie dojrzymy tych łuków, nie pojmiemy przesłania danego tekstu. Na przykład, w najstarszych rękopisach Ewangelia Marka kończy się niespodziewanie sceną, w której kobiety docierają do grobu Jezusa i grób wydaje się być pusty. Ale czy jest rzeczywiście pusty? Okazuje się, że siedzi w nim po prawej stronie młody człowiek w białych szatach! Otwarty grób zawiera przesłanie. Młodzieniec mówi kobietom, że Jezus idzie przed nimi do Galilei i że tam Go zobaczą.

    Czy werset ten implikuje objawienie się Zmartwychwstałego? A może Jego paruzję – powtórne przyjście? Czy też początek misji chrześcijańskiej? Albo powrót do korzeni przedstawionych w Mk 1, 9; 14-15?”.

    Cały cykl Rekolekcji Szkoła Słowa Bożego „W wieczerniku Jezusa – Ephphatha, Ewangelia Św. Marka” obejmie 6 weekendowych spotkań, które rozpoczynać się będą w piątek wieczorem i kończyć w niedzielę po południu.

    Terminy kolejnych weekendów to 17-19 maja 2019, 23-25 sierpnia 2019, 25-27 października 2019 oraz 6-8 grudnia 2019 oraz ostatni weekend w 2020 roku


    Na każdy weekend będą ogłaszane oddzielne zapisy. Nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich 6 spotkaniach lecz można uczestniczyć w dowolnie wybranych weekendach.

    Pierwsze spotkanie w Szkołe Słowa Bożego „W wieczerniku Jezusa – Ephphatha, Ewangelia Św. Marka” z tematem przewodnim „GŁOS SŁOWA” odbędzie się w dniach 28-30 grudzień 2018

    Miejsce: Dom Pafialny Parafii p.w. Niepokalanego Serca Maryi ul. Ks. St. Suchowolca 26 (Dojlidy)

    Prowadzący: ks. dr Jose Maniparambil

    Organizator: Wspólnota Kairos